Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?

Časté otázky k angličtině pro samouky online

Postupně jsme shromáždili vaše nejčastější dotazy a naše odpovědi na ně.

Jsou rozhovory s Higginsem živé?

Nejsou živé, jsou předem nahrané ve studiu. Hlasoví profesionálové – rodilí mluvčí je natočili, my jsme je pak následně nastříhali tak, aby působily, jako by byly živé. V tom tkví Higginsova originální metoda – pokud se zatím ještě stydíte konverzovat po telefonu v angličtině,  můžete si to natrénovat nanečisto s Higginsem.

Není to divné, že mám konverzovat s nějakým automatem?

Uvěříte iluzi, že mluvíte naživo. Higgins vás učí krátké dialogy, které byste se měli naučit víceméně zpaměti. Nejde o nějakou volnou konverzaci, měli byste podle instrukcí říkat co nejpřesněji fráze – krátké anglické větičky podle vzoru. Higgins vás nechá fráze několikrát nahlas opakovat, následně pak opakovaně používat v dialogu, a tím se vám zaryjí do paměti.   

Ale kdo mě bude opravovat, když řeknu něco špatně?

Higgins vás neopraví, ale máte k dispozici nahrávky všech vašich dialogů – najdete je ve vaší klientské sekci,  můžete si je dodatečně přehrávat a sami sebe zpětně zkontrolovat. Nahrávky vám zůstanou ještě 60 dnů po skončení kurzu.   

Co když nebudu rozumět?

Máte k dispozici na webu – ve vaší klientské sekci -  textovou podporu. Tam ke každému dni najdete přepis rozhovorů, slovníček, stručnou gramatiku. Můžete si texty přečíst předem, nebo až když nebudete rozumět. My doporučujeme přečíst si předem slovníček – tam najdete skoro všechno, co vás bude čekat – a nečíst dialogy předem – zkuste porozumět. Ale je to na vás. Jenom nečtěte texty během telefonátu, to byste se fakt nic nenaučili. 

Kdo komu bude volat? Kolik mě budou stát telefonáty?

Telefonuje vám Higgins, vy nemusíte nikomu volat. Všechny náklady na telefony jsou již obsaženy v ceně kurzu.

Co když se mi Higgins nedovolá?

Udělali jsme všechno pro to, aby se vám Higgins dovolal. Na webu máte k dispozici plánovač, kde si sami určíte, ve které dny a hodiny vám Higgins bude volat. Svůj plán můžete měnit ještě v průběhu kurzu, den předem. Pokud se vám Higgins zrovna nedovolá, zkusí to ještě třikrát – po 5, 10 a 15 minutách. Je těžké ho propást.

Ten poslední denní hovor je nějaký jiný, že?

Ano, poslední hovor se liší od předchozích, aby to nebylo tak jednotvárné. Zde vás Higgins osloví a vy se budete snažit reagovat, jak to půjde. Nemáte k dispozici textový přepis. Higgins vám pak něco povypráví, a vy se snažíte porozumět.

A jak je to s Abbey? Co ode mě ta Abbey chce?

Abbey si s vámi chce každý den krátce procvičit nějaký gramatický jev. Nechá vás tvořit větičky podle vzoru. Je to velmi užitečné cvičení, takový krátký dril, díky němuž si osvojíte tvorbu jednoduchých vět.   Přepis tohoto cvičení najdete též ve vaší klientské sekci.

Higgins - anglická konverzace po telefonu

 
<<  Podpora angličtiny pro samouky online  <<
        >>  Klientská sekce angličtiny pro samouky online  >>
 

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě