Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

15 min angličtiny stačí

stačí 15 minut angličtiny denně
stačí 15 minut angličtiny denně

Možná nevěřícně kroutíte hlavou. Zkuste ale 2 měsíce 5x denně krátce pohovořit anglicky. Stačí tříminutové telefonáty. Nechte Higginse, aby vám několikrát denně zavolal. Vaše hlava si na angličtinu zvykne. Zcela ztratíte obavy z angličtiny. Angličtina vám pronikne i do snů.

Jak se naučit anglicky ?

Umíte anglická slovíčka? Znáte anglickou gramatiku? Ale bojíte se mluvit anglicky? Pak jste na tom stejně, jako mnoho dalších lidí. Jste buď klasický nebo věčný začátečník. Chybí vám praktické zkušenosti.

Každý začátečník si nejprve musí zapamatovat anglická slovíčka. Většinou není problém nabiflovat se je z učebnice. Např. na střední škole, v jazykovém kurzu nebo jako samouk. Problémem není ani základní anglická gramatika. I tu najdete v učebnici. Slovíčka i gramatiku můžete trénovat ve škole, v kurzu nebo pomocí učebnice pro samouky.

Problém mnoha lidí však nastává, když mají angličtinu použít v osobním rozhovoru. Na letišti, v hotelu nebo při nákupech. Většina lidí má problém formulovat anglické věty. Přitom si předem můžete rozmyslet co a jak řeknete. Největší zádrhel ale nastává s pochopením toho, co slyšíte. Vaše uši nejsou vycvičeny na poslech anglických slov. A vaše hlava není schopna chápat smysl ani základních anglických vět.

Jak se naučit mluvit ?

Nejste-li vrženi do anglicky mluvícího prostředí, máte jen náhradní možnosti. Lze si najít anglicky mluvící milenku či milence :-) To vám nemusí dovolit váš partner či partnerka. Taky se můžete dívat na anglické filmy. Nevýhodou je rychlost a náročnost filmové angličtiny. Brzy se unavíte, ztratíte pozornost a otupěle pak sledujete film, jehož děj pouze hádáte. Taky si můžete zaplatit anglickou konverzaci po Skypu. Pokud narazíte na kvalitního lektora a budete dostatečně vytrvalí, pak můžete udělat pokroky.

Nejrychlejší efekt však nastane, pokud anglickou konverzaci trénujete několikrát denně, v malých dávkách. Navíc bez nutnosti vaší iniciativy. Budete-li pětkrát denně "donuceni" k několika málo anglickým větám. Vaše uši si postupně zvyknou a vaše hlava postupně "zblbne". Tréninku anglické konverzace stačí věnovat okolo 15 min denně. Po několika týdnech vám angličtina pronikne i do snů. V běžném životě pak zjistíte, že na základní anglickou větu zareagujete rychleji, než se stačíte zamyslet. V tu chvíli jste udělal další pokrok ve znalostech angličtiny. Konečně budete mluvit anglicky.

Kdo vás to naučí ?

Trénovat vás budou rodilí mluvčích. Na těchto stránkách si vyberete, zaplatíte a naplánujete telefonní kurzy anglické konverzace.  Dvakrát denně vám na váš telefon zavolá trpělivý Henry Higgins a naučí vás krátký dialog. Pak vám zavolá znovu a vy si dialog zkusíte naostro. A nakonce dne přijde krátký telefonát navíc. A znovu další a další den. Bez nutnosti vaší iniciativy. Na výuku nelze zapomenout. Vyzkoušejte si dnoudenní demo kurz.

21. 09. 2017, Ivo Fišer

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě