Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?

Principy angličtiny pro samouky online

Higgins je služba určená pro každého, kdo se kdy učil nebo právě učí anglicky, ale netroufá si aktivně komunikovat. Je to unikátní, levný a velice účinný doplněk ke klasické výuce angličtiny. Student přitom nikam nemusí docházet a na výuku ani nemůžete zapomenout. Higgins zastihne studenta, ať je kdekoli. Higgins dokáže rozmluvit každého.

Henry Higgins vám bude 5 krát denně telefonovat. Povede s vámi nenáročné krátké anglické rozhovory. Budete si s ním procvičovat užitečné fráze z běžného života. Nejdřív budete po Higginsovi věty pouze opakovat. Až v dalším telefonátu budete naučeným způsobem odpovídat na jeho otázky. A nakonec dne si poslechnete krátké Higginsovo vyprávění. Také vás čeká malé gramatické cvičení s Abbey.

Během dne budete donuceni opakovaně krátce anglicky konverzovat. Telefonáty s Higginsem vám zaberou jen 2 až 8 minut. Postupně se zlepší vaše schopnost rozumět anglickým slovům i vaše schopnost aktivně anglicky odpovídat. Ztratíte zábrany a na mluvenou angličtinu si prostě zvyknete. Nebudete-li něco vědět nebo uděláte-li chybu, nevadí. Na straně Higginse je hlasový robot a před ním se nemusíte stydět.

Jak probíhá výuka s Higginsem?

 Higgins - online volba vaší telefonní přezdívky

A. Volba přezdívky

Začnete tím, že si vyberete svou přezdívku. Ta pak bude vaše anglické jméno, kterým vás Higgins bude vždy po telefonu vítat a oslovovat.

 

Vybrat si můžete ze skupiny ženských a mužských anglických jmen. Podle toho vám bude telefonovat a povídat si s vámi Mr. nebo Ms. Higgins.

B. Časový plán

Pak si vyberete dny a hodiny, kdy vám Higgins má volat. Dialogy trvají od 2 do 8 minut.

 

Časy telefonátů si můžete zvolit podle vašich potřeb mezi 01:00 a 22:00. Nebo si zvolte náhodné časy. Higgins vám pak bude volat různě mezi 08:00 a 18:00.

Higgins - online naplánování časů vašich telefonátů

 Higgins - nejprve pasivní opakování telefonní konverzace

 C. Pasivní dialog

Při prvním volání budete rozhovor nejprve opakovaně poslouchat. Pak budete jednotlivé věty ještě několikrát opakovat. Snažte se rozhovor zapamatovat.

 

Dbejte na intonaci i na výslovnost a spojujte slova. Co nejvíce napodobujte mluvčího. Tento krok se opakuje dvakrát denně a pokaždé se naučíte jiný krátký dialog.

D. Aktivní dialog

Při následných telefonátech pak budete v roli aktivního účastníka rozhovoru. Budete nyní odpovídat na dotazy Higginse. Povedete s ním dialog, který jste se naučili při předchozím volání.

 

Vžijte se do rozhovoru. Pokud se vám něco nepovede napoprvé, nevadí. Higgins má ve své nabídce kurzy s jedním až třemi telefonáty opakujícími tento cvičný telefonát.

 Higgins - potom aktivní provádění telefonní konverzace
 Higgins - online máte na webu podpůrné anglické texty

 E. Podpůrné texty

Na webu najdete ke každému dni přepisy rozhovorů, slovníček i gramatické poznámky. Jsou k dispozici od 18 hod. předchozího dne.

 

Využívání podpůrných textů je nepovinné. Někteří je využijí pouze k nahlédnutí při neporozumění některé frázi. Jiní je mohou používat k předběžné přípravě. Zásadně by se však texty neměly používat při samotném volání!

 

F. Něco navíc

Na závěr každého dne vás Higgins tak trochu překvapí. Položí vám pár otázek k tématům dne. K tomu vám třeba řekne i něco o sobě. Občas je s Higginsem i legrace.

 

Vy se mu budete snažit co nejvíce porozumět a vhodně odpovídat. Podobně jako při reálném telefonátu.

 Higgins - na konci dne máte navíc extra anglický telefonát
 Higgins - každý den máte malý dril anglické gramatiky

 G. Troška gramatiky

Pak si vás převezme Abbey a trochu vás potrápí s malým cvičením. Drilování krátkých gramatických frází sice není legrace, ale je velice účinné.

 

Abbey vám vždy nejprve  poradí, co a jak máte říkat. Pak po vás vše sama správně řekne, abyste měli kontrolu.

 H. Zpětná kontrola

Vše, co celý den uslyšíte a také co vy sami řeknete, si můžete po ukončení telefonátu znovu poslechnout.

 

Slouží k tomu studentská sekce webu, kde máte vedle podpůrných textů k dispozici také nahrávky vašich dialogů s Higginsem.

 Higgins - online máte na webu nahrávky vaší konverzace
 Higgins - ukázky konverzace máte na webu i po telefonu

 I. Ukázky rozhovorů

V nabídce najdete popisy jednotlivých  kurzů i ukázkové rozhovory, včetně audioukázek. Díky nim si můžete zvolit kurz přiléhavý vašim dosavadním znalostem. 

 

Nejlepší představu o tom, jak vypadá jeden celý den s Higginsem, získáte na telefonních číslech:

(+420) 210 326 106  pro úroveň very easy

(+420) 210 326 107 pro úroveň easy

(+420) 210 326 108  pro úroveň medium

 Ceny telefonátů odpovídají cenám do pevných sítí.


Při objednávání kurzu věnujte prosím zvýšenou pozornost výběru jeho úrovně. Po uhrazení kurzu už nelze přejít z jednoho kurzu do druhého. Např. v průběhu kurzu úrovně easy nelze přejít na kurz úrovně very easy nebo medium. To lze udělat až po dokončení aktuálního kurzu, a to zakoupením dalšího kurzu. Děkujeme.
 
 

<<  Jak funguje anglická konverzace po telefonu?  <<        >>  Ukázky angličtiny pro samouky online  >>

 

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě